Tymczasem w bibliotece…

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dla uczniów naszej szkoły przygotowaliśmy zabawę połączoną z loterią. Zadaniem uczniów z klas 1-3 było odczytanie „wielkiej mądrości życiowej” zapisanej pradawnym językiem bibliotekarzy. Natomiast na uczniów klas 4-8 czekała wiadomość zaszyfrowana metodą stosowaną przez Gajusza Juliusza Cezara.
Łatwo nie było, wielu śmiałków próbowało odkodować hasło, a ponieważ mamy bardzo zdolnych uczniów, niejednemu się to udało. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosowaliśmy po 3 z każdej kategorii wiekowej, a zwycięzcy otrzymali słodki upominek i kupon uprawniający do udziału w warsztatach robienia zakładki do książki przy użyciu długopisu 3D.

Zwycięzcy to:
kl. 1-3:
– J. Kujawa kl. 3a
– M. Górska kl. 3a
– W. Wielgo kl. 3b
kl. 4-8:
– R. Obroślak kl. 4b
– W. Ptasińska kl. 7a
– H. Rędzińska kl. 7a
Wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy za udział i zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki!

Składamy również serdeczne podziękowania dla dzieci ze świetlicy szkolnej za piękne życzenia dla naszej Biblioteki i Pani Bibliotekarki.

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top