Szkolny Turniej Szachowy

W piątek 12 maja 31 zawodników wzięło udział w Szkolnym Turnieju Szachowym dla klas IV- VII. Uczniowie pod okiem sędziego pana Krzysztofa Góry i nauczyciela szachów pani Sylwii Szwatońskiej rozegrali 5 rund po 10 minut systemem szwajcarskim. Rozgrywającym towarzyszyły piękne emocje, wszyscy wykazali się szacunkiem do przeciwników i grali zgodnie z zasadami fair play. W turnieju nagrodzone pucharami zostały trzy pierwsze miejsca osobno w kategorii dziewcząt i chłopców.

Puchary z rąk pani dyrektor Urszuli Skrzypczak w kategorii dziewcząt odebrały:

I miejsce – Alicja Strzelińska, klasa 4 c
II miejsce – Julia Rokicka, klasa 4 b
III miejsce – Anna Stasiak, klasa 4 b

W kategorii chłopców:

I miejsce – Ryszard Zacharuk klasa 4 b
II miejsce – Marcin Musiałkiewicz, klasa 6 a
III miejsce – Taras Hladkyy, klasa 5b

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie małe co nieco. Nagrody zostały ufundowane ze środków naszej niezastąpionej Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom. Jak widać turnieje szachowe stają się w JEDYNECZCE coraz bardziej popularne i z roku na rok zainteresowanie wśród uczniów wzrasta. Trudno nam już sobie nawet wyobrazić naszą szkołę bez tych wyjątkowych rozgrywek.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne turnieje!

Sylwia Szwatońska

Scroll to Top