Światowy Dzień Zdrowia

7.04. obchodzimy światowy dzień zdrowia pod hasłem: „Zdrowie dla wszystkich”.

Światowa Organizacja zdrowia w tym roku podejmuje rozważania na temat osiągnięć dotyczących zdrowia. Jest to szczególny rok, gdyż wypada 75. rocznica powstania organizacji, której zadaniem jest promowanie zdrowia i poprawianie jakości funkcjonowania społeczeństw w tym zakresie.  Szczególne misje Organizacji i zadania są następujące:
– łagodzenie śmiertelnych chorób
– ochrona ludzi przed pandemiami
– pokój dla zdrowia, zdrowie dla pokoju
– kierowanie polityką i normami dotyczącymi zdrowia
– zapobieganie chorobom poprzez szczepienia
– sprostanie wyzwaniom zdrowotnym związanym z klimatem.

Więcej można przeczytać na stronie: https://www.gov.pl/web/psse-slupca/swiatowy-dzien-zdrowia-2023

Zespół Promocji Zdrowia

Scroll to Top