Kiermasz Książek w SP1

2 kwietnia obchodzimy urodziny jednego z najbardziej znanych autorów książek dla dzieci – Hansa Christiana Andersena. Jest to zarazem Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji 31.03.2023 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Książek, w którym mogli wziąć udział uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy chętni mieszkańcy Piastowa. W ofercie były książki z klasyki literatury, nowości czytelnicze dla dzieci i młodzieży, kolorowanki, repetytoria, książki kucharskie itd. Za każdą kupioną książkę kupujący otrzymywali 1 los w loterii fantowej. Nagrody w postaci bidonów, układanek i innych gadżetów były dodatkową atrakcją.

Ogromne zainteresowanie kiermaszem to doskonały dowód na to, że nasi uczniowie wbrew powszechnemu przekonaniu bardzo chętnie sięgają po książki.

Organizatorem wydarzenia była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 przy wsparciu Biblioteki Szkolnej.

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top