Hałas – niewidzialny wróg

Tematyką słuchu, dźwięków, negatywnych skutkach przebywania w hałasie podzieliła się z klasami 2b i 2c Pani Monika Nurkiewicz. Mama Łucji wyjaśniła dzieciom, co dzieje się z człowiekiem, który słyszy niemiłe dźwięki i do czego może doprowadzić przebywanie w hałasie. Jakie są bezpieczne dla naszego zdrowia normy hałasu. Wspólnie z klasami ustaliła co możemy zrobić w szkole, aby unikać hałasu, jak ważne jest wyciszenie się. Dzieci rozwiązywały zagadki słuchowe, miały okazję obejrzeć z bliska różne rodzaje aparatów słuchowych oraz założyć słuchawki wyciszające i wsłuchać się w ciszę. Podsumowaniem lekcji był przygotowany przez Panią Monikę Kodeks Strażników Ciszy, na którym każde dziecko dobrowolnie zostawiło swój podpis, zobowiązując się przestrzegać zasad dbania o słuch.

Justyna Wieliczko

Scroll to Top