Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Również nasi uczniowie i nauczyciele włączyli się w obchody tego święta. W ramach realizacji projektu Polskiej Akcji Humanitarnej w marcu odbywają się zajęcia edukacyjne w klasach starszych – uczniowie oglądają animacje i filmy poświęcone problemowi dostępu do wody, włączają się w dyskusję o zagrożeniach płynących ze zmian klimatycznych, a także rozwiązują quizy edukacyjne.

Natomiast dla dzieci z oddziałów przedszkolnych uczniowie z klasy 8c przygotowali przedstawienie teatrzyku Kamishibai pt. „Skąd się wzięła woda w mojej szafie?”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, czym jest wirtualna woda i jak w sposób nieoczywisty zadbać o ograniczenie jej zużycia na świecie. Otrzymali także kolorowanki i zadanie domowe: rozmowa z rodziną o oszczędzaniu wody.

Bez wody nie ma życia, dlatego nie poprzestajemy na jednym dniu świętowania!

Do końca marca proponujemy uczniom zabawę ekologiczną. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego tworzenia interaktywnej gazetki na małym holu. Obecnie znajduje się tam inspiracja – do zastanowienia się nad tym, ile wody zużywa się każdego dnia, by wyprodukować przedmioty codziennego użytku.
Zadaniem uczestników jest zrobienie zdjęcia lub nagranie króciutkiego filmu na temat wody – jej wykorzystania w domu, funkcji w przyrodzie, sposobów oszczędzania, może eksperymentu…
Prace można przesyłać w aplikacji Teams do p. A. Traczyk lub p. M. Tarabasz  do najbliższej niedzieli (26.03), a w przyszłym tygodniu linki do zdjęć i filmów uświetnią naszą gazetkę ścienną.

Magdalena Tarabasz
Agata Traczyk

Scroll to Top