Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu. W tym dniu warto zastanowić się, czy dobrze dbamy o swój słuch, czy zdajemy sobie sprawę  jak ważny jest to zmysł dla prawidłowego postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Dzień ten został ustanowiony przez WHO w celu uwrażliwienia ludzi na problemy związane z utratą słuchu. Żyjemy w hałasie, głośno słuchamy muzyki, oglądamy filmy i programy telewizyjne. Często nie zdajemy sobie sprawy, że każdy, najczystszy nawet dźwięk, jeśli jest zbyt głośny, szkodzi naszym uszom. Pani Sylwia Szwatońska i Pani Ewelina Grudzińska przygotowały z tej okazji prezentację, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji o uchu jako narządzie słuchu i równowagi, a także wskazówki, jak należy dbać o ten ważny narząd zmysłu. Prezentację można obejrzeć w zakładce PROMOCJA ZDROWIA na stronie szkoły. Ponadto w holu głównym znajduje się gazetka na temat tego wyjątkowego dnia, z której oprócz informacji zawartych w prezentacji można dowiedzieć się m.in. jakie sygnały mogą być dla nas niepokojące i kiedy powinniśmy zbadać słuch.

Sylwia Szwatońska
Ewelina Grudzińska

Scroll to Top