Podsumowanie konkursu „Zdrowy skok w nowy rok”

Zespół Promocji Zdrowia zorganizował akcję-konkurs „Zdrowy skok w nowy rok”, która miała na celu kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia, propagowanie aktywności fizycznej dzieci w czasie przerw, a także zachęcanie do regularnego picia wody. Akcja trwała miesiąc i w każdym tygodniu uczniowie klas 0-3 zdobywali punkty w kategoriach:
I. Woda – „Pamiętaj Uczniu młody – przed lekcją napij się WODY”;
II. Owoce – „Gdy chcesz dostać 6 – musisz OWOCE jeść”;
III. Warzywa – „Lepiej wiedzę się zdobywa – gdy do śniadania masz WARZYWA”;
IV. Aktywność – „By na lekcji aktywnym być – na przerwie trochę ĆWICZ”.
Każda klasa z wielkim zaangażowaniem zdobywała punkty, utrwalając prawidłowe nawyki żywieniowe i spędzając chociaż część przerwy w ruchu. Dlatego też organizatorzy zdecydowali, że każda klasa biorąca udział w akcji zdobywa tytuł „Zdrowej klasy”. Na każdym poziomie klas 0, 1, 2 i 3 uczniowie otrzymali nagrody, które pozwolą im aktywnie spędzać czas na przerwach: piłki, paletki i lotki do badmintona, skakanki, gumy do skakania i gry zręcznościowe. Nagrody sportowe zostały kupione z funduszu Rady Rodziców.
Trzymamy kciuki by nawyk regularnego picia wody, jedzenie warzyw i owoców, a także aktywność ruchowa na przerwach towarzyszyły naszym uczniom przez cały rok szkolny.
Magdalena Motowska
Sylwia Kielan
Scroll to Top