Bezpłatne warsztaty z programowania

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w 11. edycji „Koduj z Gigantami” – bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Tym razem motywem przewodnim warsztatów będzie cyberbezpieczeństwo.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Paweł Makuch, Prezydent Miasta Pruszkowa.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w Pruszkowie przy ul. Tadeusza Kościuszki 15 oraz online, w technologii wirtualnych klas.

Na uczniów z Pruszkowa i sąsiednich miejscowości czekają:

● klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition,

● klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor,

● klasy 7-8: wstęp do programowania w C# i Python,

● szkoła średnia: wstęp do programowania w C# i Python.

Termin warsztatów to sobota i niedziela, 17-18 września oraz 24-25 września.

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez dostępny od 22. sierpnia formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Scroll to Top