Malowanie techniką Ebru w kl. 1b

W dniu 20.06.2022r. w kl. 1b odbyły się warsztaty  „Malowanie techniką Ebru”, prowadzone przez mamę jednego z uczniów Panią Annę Yamil. Sztuka Ebru jest niezwykłą, przypominającą malowanie na wodzie sztuką naturalnego zdobienia papieru lub materiału za pomocą delikatnych rysików i farb pływających na powierzchni wody, które tworzą formy podobne do deseni marmuru. Misterne wzory namalowane na wodzie zachowane zostają przez przyłożenie kartki papieru do jej powierzchni, tworząc przepiękne,  niezwykle dynamiczne kształty i barwne figury.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali historii, w jaki sposób powstała sztuka Ebru. W dalszej części mieli możliwość samodzielnego wykonania pracy tą techniką. Wszyscy z niecierpliwością czekali na swoją kolej i w skupieniu wykonywali swoje prace. Na koniec było się czym pochwalić.

Bożena Maroń

Scroll to Top