Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Z tej okazji wszystkie klasy 0–3 z naszej Jedyneczki wzięły udział w obchodach Dnia Ziemi. Podczas zajęć oglądaliśmy filmy edukacyjne i prezentacje. Śpiewaliśmy piosenkę „Świat w naszych rękach”. Na korytarzu szkolnym można było oglądać gazetki oraz prace uczniów związane z tematem ochrony Ziemi. Uczniowie w oddziałach przedszkolnych wykonali wspaniałe Ekoroboty i plakaty na Dzień Ziemi. Warto oszczędzać wodę, energię elektryczną, segregować dokładnie śmieci, nie kupować zbędnych rzeczy, stosować recykling. Takie działania trzeba podejmować na co dzień, a Dzień Ziemi to idealny moment, aby zacząć to robić.

Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią i panem W. Ptaszkiem  przygotowali i zaprezentowali dwie piosenki „Nie zrywaj kwiatów” i „Eko Skrzat”. Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

Dzień Ziemi

E. Urbaniak

Dzień Ziemi to święto wszystkich, którym bliska jest natura i ekologia.

Scroll to Top