TO(DZIAŁA)MY! – podsumowanie projektu

W ramach drugiej edycji projektu „TO(działa)MY!” organizowanego przez UNICEF uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że mają wiele ciekawych pomysłów. Sami wybrali tematykę i zakres podejmowanych działań. Wykorzystując swoje umiejętności, wiedzę i zainteresowania, stworzyli dwie prezentacje, które – mamy nadzieję – zainteresują uczniów i zachęcą ich do poszerzania horyzontów.

Pierwsza praca, przygotowana przez Filipa Papiernika i Aleksandra Zawadzkiego, opowiada o historii bitew i ofensyw II wojny światowej. Temat jest bardzo ciekawy i niestety aktualny także dziś.

Drugi projekt to gratka nie tylko dla moli książkowych, ale także (a może przede wszystkim) dla miłośników Avengersów. Jest to świetne porównanie filmów Marvela z mitologią nordycką i książkami, które na tej mitologii się opierają. Autorka prezentacji, Martyna Gabryelska, dokonała porównania bohaterów mitologicznych oraz filmowych, dokładnie opisała, kto kim jest oraz jak wyglądają światy w mitologii nordyckiej. Pokaz zaciekawi każdego!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

BITWY I OFENSYWY II WOJNY ŚWIATOWEJ

MCU vs MITY

Koordynator projektu Magdalena Tarabasz

Scroll to Top