„Cała Polska czyta na głos”

2 lutego 2022 r. obchodzony jest coroczny Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła dołączyła ze swoimi uczniami do ogólnopolskich obchodów tego święta w ramach akcji „Cała Polska czyta na głos”, zorganizowanej przez p. Monikę Khan, ambasadorkę platformy Flipgrid.  Szkoły uczestniczące w projekcie po uzupełnieniu  i wysłaniu formularza zgłoszeniowego uzyskiwały zaproszenie do dołączenia do grupy na platformie Flipgrid. Tym samym zobowiązywały się do umieszczenia na tej platformie do końca lutego 2022 roku filmów wideo zawierających wybrane i przeczytane na głos przez uczniów klas starszych teksty literackie lub ich fragmenty.

Udział w akcji miał na celu nie tylko spopularyzowanie platformy Flipgrid, ale również zachęcenie uczniów  do czytania i dzielenia się czytelniczymi pasjami.

W akcji mogli też wziąć udział autorzy tekstów literackich, chcący zaprezentować swoje dzieła lub ich fragmenty.

Sabina Furmańska

Scroll to Top