Działania Kółka Misyjnego

W tym roku szkolnym uczniowie z kółka misyjnego zaangażowali się w dwie akcje mające na celu zebranie pieniędzy na budowę ochronki dla dzieci w Peru. Pierwsza akcja była zorganizowana we wrześniu podczas Festynu w Parafii Św. Michała Archanioła. Zostały przygotowane przez naszych uczniów potrawy z krajów misyjnych, np. babeczki, ciasta, ale również afrykańska sałatka (chakalaka), naleśniki, Chleb naan czosnkowo-kolendrowy, senegalskie racuchy z bananami oraz rozgrzewająca herbatka Masala Chai. Te pyszności przygotowali Wojciech i Marek Furmańscy oraz Aleksandra Łoska. Każdy uczestnik festynu mógł także sprawdzić skład przygotowanych potraw, które były wyjątkowe.

Natomiast w niedziele 12 i 19 grudnia odbył się kiermasz świąteczny. Członkowie grupy rozprowadzali ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane oraz misyjne pamiątki. Ozdoby wykonywali członkowie grupy oraz przyjaciele kółka misyjnego Oliwia Kacprzak z babcią, Michał i Kinga Korsak z mamą, Łucja Ługowska. W przygotowaniach do kiermaszu pomogła nam także p. Małgorzata Karpińska, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Duchnicach. Przygotowania odbyły się w pięknej duchowej, radosnej atmosferze. Franciszek Pakuła przygrywał nam piękne utwory na pianinie.

Razem udało nam się zebrać 2768 zł.

Wszystkim, którzy wsparli naszą działalność na rzecz misji, serdecznie dziękujemy.

Marta Bloch

Scroll to Top