Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu dorośli oraz dzieci podejmują różne inicjatywy, mające na celu okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Również nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego święta. Już od kilku dni uczniowie klas 7 i 8 ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pod okiem nauczycieli, p. Anny Ledzion-Broniszewskiej i Magdaleny Tarabasz, przygotowywali plakaty promujące prawa dziecka. A dziś, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, nauczyciele podczas zajęć przypomnieli dzieciom ich prawa poprzez prezentacje, rozmowy, zabawy i piosenki. Kolor niebieski, który królował w naszej szkole, to kolor UNICEF – organizacji działającej na rzecz poprawy sytuacji dzieci na całym świecie.

Dzieci swoje prawa mają…

Anna Ledzion-Broniszewska
Magdalena Tarabasz

Scroll to Top