Czas leci… to już 107 lat!

12 maja świętowaliśmy 107. rocznicę powstania Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica. Zwykle obchodziliśmy tę uroczystość inaczej… Były występy, było gwarnie, mogliśmy się spotkać wszyscy razem, stojąc blisko siebie. W tym roku nie dane nam było świętować w formie, która stała się już naszą tradycją, dlatego Dyrekcja Szkoły razem z nauczycielami Jedynki zaprosili społeczność tworzącą naszą szkołę, jak również jej sympatyków w wirtualną podróż sentymentalną, magiczną, nastrojową i pełną wspomnień. W  formie zdalnej odbył się również tradycyjny już Tydzień Talentów i Pasji.

Mamy nadzieję, że nowa formuła była dla Was przyjemnym i zaskakującym podarkiem, który rozbawił, wzruszył i przywołał wspomnienia. Niektórzy z Was być może ujrzeli siebie sprzed wielu lat… W tworzeniu filmu korzystaliśmy z zasobów szkolnego archiwum. Wszystkim, którzy byli zaangażowani w tworzenie i przygotowanie obchodów Święta Szkoły, składamy serdeczne podziękowania za włożony trud.

Drodzy Uczniowie – korzystajcie z możliwości, jakie daje Wam Nasza Szkoła! Bo tak jak powiedział patron – Stanisław Staszic:

Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.

Życzymy Wam zatem satysfakcji z codziennej pracy, ogromnej wytrwałości w realizowaniu zamierzeń, a przede wszystkim zdrowia. Do zobaczenia!

Sabina Furmańska
Aleksandra Michalska

Scroll to Top