Projekt z ZUS

Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja  wykluczenia się z tych ubezpieczeń. Dlatego też młodzież klasy 8a,b,c wzięła udział w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W ramach projektu uczniowie obejrzeli film pt: „Twoje życie, twój wybór” składający się z następujących części: „Jestem młoda , mam czas”, „Na czarno”, „Na zlecenie”, „Pozorna oszczędność”, „Decyzja przyszłości”. Zapoznali się  z prezentacją multimedialną: „Ubezpieczenia społeczne. Dlaczego są ważne” oraz sondą uliczną „ Co wiesz o ubezpieczeniach”.

„Projekt z ZUS”  kształtuje świadomość młodzieży, ucząc przy tym  by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń: zasady solidaryzmu społecznego, w jaki sposób ubezpieczać   się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować świadomość młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne.

Małgorzata Dudyś

Scroll to Top