Światowy Dzień Książki i wizyta uczniów z 0b w bibliotece

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to międzynarodowe święto wszystkich miłośników książek, obchodzone na całym świecie 23 kwietnia. O znaczeniu i wartości książek mówią nam rodzice, nauczyciele, znani pisarze… Jednak czytanie dla każdego z nas może być czymś innym – przeżyciem nowych przygód, przeniesieniem się w świat fantazji, wytchnieniem od codzienności, lekarstwem dla duszy albo inspiracją do działania.

Książki to także skarbnica złotych myśli i cytatów, które nierzadko pełnią rolę drogowskazu przy podejmowaniu trudnych decyzji. W ramach obchodów dzisiejszego święta zapraszamy do losowania cytatów, które być może staną się Waszym życiowym mottem: cytaty
A jeśli chcecie wiedzieć, co o książkach sądzą inni, koniecznie zakręćcie tym kołem: o książkach

O tym, jak wspaniałe, jak różnorodne są książki i jak ciekawie jest w szkolnej bibliotece, przekonali się wczoraj uczniowie z oddziału 0b. Podczas spotkania czytelniczego zapoznali się z zasadami zachowania w bibliotece i dowiedzieli się, jakie funkcje pełni biblioteka w szkole. Z zaciekawieniem obejrzeli książki duże i małe, grube i cienkie, stare i nowe… Ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły się także czasopisma dla dzieci znajdujące się w czytelni. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce będziemy mieli wielu nowych czytelników!

Magdalena Tarabasz

 

Jeżeli nie lubisz czytać, to znaczy, że nie znalazłeś odpowiedniej książki – J.K. Rowling

Scroll to Top