2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Czy wiecie, kto świętował urodziny 2 kwietnia? Podpowiemy Wam, że na jego cześć co roku właśnie tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Spod jego pióra wyszły takie baśnie jak Calineczka, Królowa Śniegu, Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami i wiele innych. Zapewne każdy już zgadł, że chodzi o Hansa Christiana Andersena – znanego na całym świecie autora baśni. Jego utwory można znaleźć na stronie https://wolnelektury.pl/szukaj/?q=andersen – są tam zarówno teksty w formacie pdf, jak i darmowe audiobooki. Może w ramach prezentu dla pana Andersena poczytamy dziś jego baśnie?

Ale Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to również święto wszystkich książek, które mamy w naszych domach i w szkolnej bibliotece. Dlatego w przyszłym tygodniu zaproponujemy Wam wspólną zabawę z książką w roli głównej. A na razie odpoczywajmy od szkoły, komputera, Internetu i cieszmy się z nadchodzących Świąt Wielkanocnych!
Wesołego Alleluja!

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top