Pomoc dla Pogorzelców

W tym trudnym dla wielu osób czasie, wspaniałą sprawą jest poczuć nadzieję i wsparcie od obcych a jednak bliskich osób. To wsparcie społeczności Jedyneczki, ale także innych, którzy pospieszyli z bezinteresowną pomocą jest bardzo budujące. Jak Państwo wiedzą, na początku lutego spłonęły mieszkania w Piastowie. W obu pożarach w wyniku akcji gaśniczej ucierpiały dwie rodziny, których uczniowie uczą się w naszej szkole. W szybko zorganizowanej przez pedagoga szkolnego i wychowawcę klasy 6b zbiórce odzieży, koców, pościeli, środków czystości itp. wzięli Państwo chętnie udział, stosując się do prośby, by były to rzeczy czyste i odpowiednie. Rodziny otrzymały już wszystkie potrzebne ubrania, a reszta niewykorzystanej przez nich odzieży będzie przekazana do innych miejsc, gdzie na pewno się przydadzą. W klasie 6 b, gdzie uczęszczają dwie dziewczynki, które znalazły się w tej trudnej sytuacji, zorganizowano zbiórkę, w wyniku której za zebrane 1200 zł zakupiono talerze, garnki, sztućce, patelnie oraz zakupy spożywcze dla obu rodzin. W szkole wśród pracowników zebrano 1670 zł, które przeznaczono na bieliznę, piżamy, środki higieniczne, kołdry i poduszki. Wychowawca klasy 8b przy wsparciu męża i firmy Appriss Sp. Z o.o. dostarczyli dla ucznia tej klasy i jego siostry dwa laptopy, plecaki i przybory szkolne.
Jak zawsze mogliśmy liczyć na Radę Rodziców naszej szkoły. Panie bardzo szybko odpowiedziały na nasz apel i przeznaczyły pieniądze na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla rodzin, szybko także zgodziły się na udostępnienie konta Rady Rodziców na wpłaty dla pogorzelców. Uzbieraliśmy już 4770 zł. Z pieniędzy zostaną zakupione sprzęty dla obu rodzin, gdy już będą w docelowym miejscu zamieszkania. Po zakończeniu zbiórki podziękujemy darczyńcom imiennie w osobnym wpisie, ale już teraz jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Państwa hojności. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby wpłacić pieniądze na konto Rady Rodziców z dopiskiem „Pogorzelcy”, będziemy bardzo wdzięczni.
Do akcji włączyła się także Szkoła Podstawowa nr 70 w Warszawie. Poza rzeczami zebranymi na jej terenie, zorganizowano zbiórkę pieniędzy, z której zakupiono pralkę dla jednej z rodzin (200 zł zostało dołożone ze zbiórki pracowników Jedyneczki). Dziękujemy, że byliście z nami:)
Zostały podarowane także dwa laptopy. Jeden przez rodziców naszego ucznia z klasy 1 a – Państwa Martę i Tomasza Świtek, drugi przez anonimowego darczyńcę, który wszedł do mojego gabinetu i znikł, zanim zapytałam kim jest, jeżeli czyta to podsumowanie proszę, żeby się do mnie odezwał.
To, czego nie da się przeliczyć i podsumować, to liczne wiadomości i telefony do pedagoga szkolnego z ofertą pomocy od rodziców z Jedyneczki i nie tylko, wsparcie od Rady Rodziców i ciągły kontakt Przewodniczącej Pani Kacprzak Rawy z Panią Dyrektor Skrzypczak, ciepły rosół Joanny Kalwajtys-Chłosty dla jej ucznia, no i czuwającą nad tym wszystkim i będącą wszędzie Agnieszkę Opiatowską, której energia i działania napędzały wszystkich w szkole i poza nią.
W imieniu Pani Dyrektor Urszuli Skrzypczak oraz społeczności Jedyneczki, dziękuję wszystkim za okazane serce!
Małgorzata Nagórska
Pedagog szkolny

Scroll to Top