Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2020/2021

Rok szkolny 2020/2021 jest ogromnym wyzwaniem i swego rodzaju testem zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Bazując na doświadczeniach z wiosny, dyrektorzy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowali się na taką sytuację i w swojej pracy uwzględnili różne warianty – dla stacjonarnego, hybrydowego i zdalnego trybu nauczania. Szkoła działa inaczej, ale nawet w tych nowych, trudnych warunkach uczniowie Jedyneczki nie zwalniają tempa – ciężko pracują, poszerzają wiedzę i umiejętności i chętnie biorą udział w konkursach zarówno wewnątrzszkolnych, jak i zewnętrznych organizowanych przez inne podmioty.

Najmłodszym spośród wyróżnionych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 jest Wojciech Sobczyński z kl. 0a, którego praca została nagrodzona w II edycji powiatowego konkursu plastycznego „Świat pszczół”.

Dyplomy i nagrody za świetne wyniki w konkursie Synapsik MEN otrzymali uczniowie klas trzecich: Martyna Kacpura, Wojciech Kruk, Katarzyna Hadała, Jan Szymczak, Julia Ciąćka, Zuzanna Zacharczenko i Jakub Korkosz.

W ogólnopolskim konkursie „Multitest” z biologii uczeń klasy 7c, Franciszek Pakuła, uzyskał tytuł laureata, a Michał Rzepiński z kl. 7b – wyróżnienie.

Sukcesami matematycznymi mogą pochwalić się uczestnicy ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Matematyczny” sesji jesiennej 2020/2021. Na trzecim miejscu w kraju znalazł się Michał Rzepiński, na czwartym – Łucja Ługowska, na piątym Julia Rokicka, Maksymilian Ochnik, Barbara Stępień, Gaja Galińska i Jan Luberski. Szóste miejsce zajęli Julia Tymińska, Katarzyna Hadała, Taras Hladky, Izabela Krzemińska, Bartosz Piotrowski, Gabriela Guzewicz, Franz Łotocki, Michał Niełaczny i Natalia Tracz, na siódmym znaleźli się Wojciech Sosin, Alicja Strzelińska, Wojciech Kruk, Hanna Rędzińska, Bodisan Batbaatar i Izabela Narożny, a na ósmym Helena Nurkiewicz, Maciej Piotrowski, Mikołaj Biliński, Franciszek Dudka, Aleksander Makowski i Kacper Sokół.

Ponadto Michał Niełaczny z klasy 8d zakwalifikował się do drugiego etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów (trzymamy kciuki 16 stycznia!).

Również w konkursie humanistycznym Szkoła Podstawowa nr 1 może pochwalić się sukcesem swojej uczennicy – Natalii Tracz z klasy 8a, która przeszła do rejonowego etapu konkursu z j. polskiego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Wszystkim uczniom piastowskiej Jedyneczki życzymy radości ze zdobywania wiedzy i dalszych sukcesów!

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top