„Razem na Święta” 2020

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby nasze standardowe działania realizowane przez Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Ze względu na stan epidemii staramy się, aby działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczną formę. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Naszym uczniom proponujemy:

  • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych)
  • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół
  • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach

Zdjęcia wykonanych prac przysyłajcie do nas na czacie w aplikacji Teams 🙂

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Scroll to Top