Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 roku. Motywem do ustalenia takiego dnia były niepokojące statystyki dotyczące wzrostu zachorowań na cukrzycę. 14 listopada przypada rocznica urodzin odkrywcy insuliny – Fredericka Bantinga. Dzień ten ma zwrócić naszą uwagę na problem cukrzycy oraz zwiększyć świadomość na temat tej choroby i promować właściwe działania profilaktyczne. Aby trochę zmotywować się do zadbania o siebie, umieszczamy w zakładce „Promocja zdrowia” materiały o zdrowym odżywianiu otrzymane w ramach współpracy ze studentami. Zachęcamy także do odwiedzenia strony Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru http://szczesliwibezcukru.pl/. Można tam pobrać przepisy na zdrowe przekąski niezawierające cukru. Pani Lidia Silska napisała artykuł objaśniający, czym jest cukrzyca i jakie można podjąć kroki profilaktyczne.
Życzymy dużo zdrowia!

Zespół Promocji Zdrowia

14.listopada – Dzień Walki z Cukrzycą

Scroll to Top