Szkoła do hymnu

Dokładnie dwa lata temu, 9.11.2018 r. o godzinie 11:11, nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i w sali gimnastycznej wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji zaśpiewali wspólnie cztery zwrotki hymnu państwowego. Również rok później Jedyneczka nie zawiodła i cała społeczność szkolna odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego.

W tym roku wszystko jest inaczej, większość uczniów uczy się zdalnie, nie możemy się gromadzić, a jednak tradycji stało się zadość, ponieważ uczniowie oddziałów zerowych i wszyscy przebywający na terenie naszej szkoły pracownicy 10.11.2020 r. o godz. 11.11 odśpiewali hymn państwowy. Trzeba przyznać, że najmłodsi uczniowie stanęli na wysokości zadania!

Wszystkich uczniów wraz z rodzinami zapraszamy do świętowania obchodów 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu jutrzejszym. 11.11.2020 r. o godz. 12.00 w stacjach radiowych i telewizyjnych zostanie wyemitowany hymn narodowy, a wydarzenia związane z obchodami tego święta będzie można śledzić również online.

Dla osób, które chciałyby zagrać nasz hymn narodowy na jakimś instrumencie, załączamy słowa i nuty:

NUTY
NUTY 2
NUTY 3
SŁOWA

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top