X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – Zaproszenie

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnoświatowej akcji edukacyjnej Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Finał jej X edycji odbędzie się 2 października 2020r. (piątek).

 

Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

 

Serdecznie zapraszam uczniów do włączenia się do akcji ! Chociażby poprzez wykonanie plakatów (pierwsze zawisły już na gazetce na holu głównym), wykonania ,,tabliczkowego” przebrania oraz uczestnictwo w konkursie o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia 😊

Zachęcam również rodziców do włączenia się do akcji poprzez wspólną ,,tabliczkową”  zabawę w domu!

 

Koordynator akcji

Katarzyna Grabowska

Scroll to Top