Dzień jabłka w Jedyneczce

W poniedziałek 28 września obchodziliśmy w naszej szkole dzień jabłka. Zastanawialiśmy się nad niezwykłymi zaletami tych owoców. W świętowanie szczególnie zaangażowały się klasy młodsze. W klasie 0a odbyły się zawody w noszeniu jabłek na głowie. Klasa 0b ułożyła piękny wierszyk:
„Dziś dzień jabłka w naszej klasie, wszyscy byli już o czasie.
Jabłka, musy, soki wzięli i szarlotki nie zapomnieli.
Bo to wiedzą wszystkie dzieci, ile witamin jabłko mieści!!!
Jedno dziennie – powiadają – aby zdrowie dopisało!!!”
Szymon z tej klasy wraz z mamą przygotował plakat z tej okazji. Klasa 1a nagrała bardzo urocze filmiki promujące spożywanie jabłek, a w pozostałych klasach nastąpiły degustacje jabłek. Uczniowie chętnie poznawali walory tych smacznych owoców oraz ich budowę. Dzieci przygotowywały piękne prace plastyczne, a klasa 3b w imieniu wszystkich klas 0-3 stworzyła piękną gazetkę, którą można podziwiać na korytarzu. Klasy starsze również uczciły dzień jabłka poprzez degustację tego owocu. Mamy nadzieję, że jedzenie jabłek wejdzie nam wszystkim w nawyk.
Marta Bloch
Sylwia Kielan

[video width="500" height="310" src="http://sp1piastow.pl/wp-content/uploads/2020/09/video-1601312458.mp4" /]
[video width="500" height="310" src="http://sp1piastow.pl/wp-content/uploads/2020/09/video-1601312632-1.mp4" /]
Scroll to Top