Dzień Kropki w Jedyneczce

W dniu 15 września cały świat „Jedyneczki” jest w kropeczki!!!

A to za sprawą malutkiej Vashti i jej cudownej nauczycielki plastyki. Po raz kolejny  w naszej szkole klasy 0-3 obchodziły Światowy Dzień Kropki. Dzieci poznały historię Vashti, która nie wierzyła w swoje zdolności, aż do momentu narysowania słynnej kropki. Kto nie zna jeszcze tej historii, niech koniecznie się z nią zapozna. Podczas Dnia Kropki szukaliśmy kropek w sali, dzieliliśmy kropki według kolorów, stworzyliśmy kolorowe prace plastyczne – nie tylko na papierze, również na komputerze tworząc abstrakcyjne obrazki z wykorzystaniem autokształtów. Ten dzień był pełen kreatywności i świetnej zabawy.

Motywem dzisiejszego dnia była malutka kropka, symbol wiary we własne możliwości, talenty i odwagę. Niech towarzyszy nam przez cały rok szkolny… i nie tylko!!

 

Justyna Wieliczko

Joanna Sadurek

Scroll to Top