Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych

Dziś wypuściliśmy spod naszych skrzydeł kolejny rocznik ósmoklasistów. Tegoroczne pożegnanie było inne niż poprzednie. Patrzyliśmy na siebie znad maseczek, ściskaliśmy ręce w ochronnych rękawiczkach. Dzielił nas duży dystans. Wśród obecnych zabrakło rodziców naszych absolwentów. Mimo to mogliśmy poczuć, choć przez te pół godziny, że jesteśmy wspólnotą. Połączyło nas osiem lat nauki, zabawy, wspólnego przeżywania radości i smutków. Ze wzruszeniem patrzyliśmy na szkolną młodzież, która tak niepostrzeżenie wydoroślała.
Uroczystość rozpoczęła się krótkim przemówieniem pani dyrektor Urszuli Skrzypczak. Następnie wychowawcy klas ósmych pogratulowali i podziękowali swoim uczniom, życząc im powodzenia w dalszym życiu. Tradycyjnie na forum wręczono nagrody dla najlepszych absolwentów poszczególnych klas, statuetki dla najlepszych sportowców i wyróżnienie dla solistki. Rozdane zostały także Nagrody Burmistrza Miasta Piastowa za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową postawę. Następnie uczniowie otrzymali świadectwa, dyplomy i pamiątkowe książki z rąk swoich wychowawców.

Jako pedagodzy odczuwamy dumę z faktu, że nasi uczniowie świetnie poradzili sobie przez te trudne kilka miesięcy. Mamy nadzieję, że wyniki egzaminów spełnią ich oczekiwania.

Życzymy naszym absolwentom udanych wakacji oraz spełnienia planów związanych z wyborem szkół.

Scroll to Top