Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przeniosły się do przestrzeni wirtualnej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są zwierzęta. Nasi uczniowie uwielbiają książki o zwierzętach, a seria „Zaopiekuj się mną” bije rekordy popularności wśród najmłodszych czytelników.

Nieustająco zachęcamy także rodziców do regularnego czytania swoim pociechom. Na stronie organizatora akcji znajdą Państwo przegląd wartościowych książek o zwierzętach dla dzieci i młodzieży wydanych w ostatnich latach, a także ciekawe opowieści przyrodników, miłośników przyrody i weterynarzy, którzy włączyli się do udziału w OTCD.

Ramowy program XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

30 maja (sb) – Dzień z Doktorem Dolittle
31 maja (nd) – Dzień psa
1 czerwca (pn) – Dzień ptaków
2 czerwca (wt) – Dzień kota
3 czerwca (śr) – Dzień z żubrem
4 czerwca (czw) – Dzień niedźwiedzia
5 czerwca (pt) – Dzień z owadami
6 czerwca (sb) – Dzień wilka
7 czerwca (nd) – Dzień konia

Więcej na temat akcji na stronie:

https://calapolskaczytadzieciom.pl/xix-otcd/

Zachęcamy do codziennego czytania dzieciom!

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top