Setna rocznica urodzin Jana Pawła II

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. W poniedziałek 18 maja  będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, który przeszedł do historii jako myśliciel, filozof, etyk, teolog, mistyk, poeta i pielgrzym.

Drodzy uczniowie, o tym jak wspaniałym był człowiekiem i Papieżem o jego dokonaniach  możecie przeczytać w licznych książkach,  chcę tylko nadmienić, że bardzo kochał dzieci. Niestrudzenie głosił, że mają one godność i prawa, bez względu na to jak małe są i bezbronne. Często wdawał się  z nimi w rozmowy, które zawsze były radosne, spontaniczne i żartobliwe .

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II powstał utwór „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który jest dla Niego muzycznym hołdem.

Zachęcam do wysłuchania pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=u-XGQ4h1Qns&feature=youtu.be

 

 

Scroll to Top