Korzystajmy z bibliotek cyfrowych

Drodzy uczniowie jeśli zapomnieliście lub nie zdążyliście wypożyczyć książki  z biblioteki szkolnej to możecie znaleźć ją w bezpłatnych bibliotekach internetowych. Zachęcamy zarówno uczniów jak i Rodziców do czytania darmowych książek w Internecie.  Poniżej przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków.

 

https://lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

https://wolnelektury.pl/

Wolne Lektury to jedna z najpopularniejszych bezpłatnych bibliotek cyfrowych w Polsce.  Zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki czytane przez takich aktorów jak Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra.

 

https://polona.pl/

Polona – największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-polsce/

Pod powyższym linkiem znajdziecie bardzo obszerną listę bibliotek cyfrowych, repozytoriów, archiwów i muzeów cyfrowych w Polsce.

 

https://www.empik.com/czas-w-domu

Empik  przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

 

Polecamy również:

http://ninateka.pl

Ninateka – platforma internetowa, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego.  W jej zasobach znajduje się ponad sześć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie.

https://vod.tvp.pl/

Każdego dnia, na stronie tvp.vod.pl w godzinach 9.00 – 13.00 w sekcji eSzkoła możecie znaleźć wartościowe materiały dotyczące różnych zagadnień .

https://tvpkultura.tvp.pl/47204887/kulturalna-szkola

TVP  Kultura przygotowała specjalne pasmo edukacyjne „Kulturalna szkoła”. W dni powszednie od godz.13.00 do 17.00. Antena zaprasza na filmy, spektakle i programy kierowane przede wszystkim do młodzieży szkolnej.

 

 

Scroll to Top