Dogoterapia w oddziale przedszkolnym

W dniu 7 lutego dzięki uprzejmości mamy naszego ucznia pani Marty Parnickiej  w oddziale przedszkolnym w grupie 0a odbyły się warsztaty z Dogoterapii z udziałem psa rasy Amstaff.
Dogoterapia to zajęcia z psem, które wspomagają działanie rehabilitacyjne i terapeutyczne, również jeśli chodzi o pracę ze zdrowymi dziećmi. Obecność psa motywuje do współpracy, uczy jak wchodzić we wzajemne relacje, wywołuje pozytywne emocje, a specjaliści na zajęciach starają się także informować dzieci o tym jak zachować się w momencie spotkania obcego psa i co zrobić, gdy pies zaatakuje.

Dzieciaki z ogromnym zaangażowaniem  uczestniczyły w zajęciach, przestrzegały wszystkich ustalonych przed warsztatami zasad oraz chętnie wchodziły w relację z psem, nierzadko pokonując przy tym swoje lęki.

Bardzo dziękujemy pani Marcie i jej czworonożnemu przyjacielowi za przeprowadzenie zajęć i poświęcony czas.

dav
Scroll to Top