Wieczorny Koncert Noworoczny „Jeżeli kochasz, sercem patrz”

„Jeżeli kochasz, sercem patrz”

Już po raz 12. społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie oraz zaprzyjaźnieni z placówką goście spotkali się na Koncercie Noworocznym. Zgromadzonych powitała Dyrektor Szkoły Urszula Skrzypczak. Spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych: Z-ca Burmistrza Miasta Piastowa Przemysław Worek, Z-ca Przewodniczącego Rady Miasta Piastowa Janusz Wroński, Urszula Nelken – Dyrektor Centrum Usług Oświatowych Miasta Piastowa, Radni Miasta Piastowa- Monika Ropelewska, Anna Kruszewska, Maria Ziółek, Robert Madej, Grzegorz Parys oraz Krzysztof Smolaga. Gospodyni imprezy powitała następnie Prezesa Zarządu Hali Wola, sponsora wielu przedsięwzięć edukacyjnych na terenie naszego miasta Anatola Świeżaka.

Na spotkaniu była też obecna Maria Kacprzak-Rawa Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 – powitana serdecznie wraz z licznie przybyłymi rodzicami naszych uczniów.

Mieliśmy zaszczyt gościć reprezentantów stale współpracujących z nami przedstawicieli instytucji kulturalnych i edukacyjnych- Magdalenę Swat-Pawlicką – Dyrektora ds. programowych Szkoły Edukacji PAFW i UW w Warszawie, Wandę Przybylak-Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie, Aleksandrę Cupok-Kokoszkę – przedstawicielkę Centrum Edukacji Obywatelskiej, Małgorzatę Bojanowską – Dyrektora Muzeum Dulag, Daniela Daleckiego – Dyrektora Muzeum Miasta Piastowa, Monikę Gromadzińską-Miszczak – Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszkowie, Katarzynę Wiśniewską – Dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Piastowie, Honoratę Wróblewską p.o. Dyrektora Biblioteki Miejskiej w Piastowie, Joannę Szczukę – Kierownika Świetlicy Socjoterapeutycznej w Piastowie, Monikę Krupińską reprezentującą Stowarzyszenie „Możesz”, Agnieszkę Spisacką-Kraciuk – Dyrektora Szkoły Języka Francuskiego Chouette oraz Monikę Rewerską – Dyrektora Szkoły Językowej Personal Tutor oraz Jacka Sulewskiego – Redaktora naczelnego lokalnego pisma „Mocne Strony”.

Jak co roku gościliśmy także dyrektorów i wicedyrektorów piastowskich szkół. Wśród miłych gości nie mogło zabraknąć nauczycieli i uczniów dawnej Jedynki – Bolesława Kozłowskiego – Dyrektora SP-1 w latach 1966-1977, jej absolwentów – Andrzeja Siedleckiego z małżonką, Jolanty Korzeniowskiej i Tomasza Krawczyńskiego.

Cześć artystyczną spotkania , przygotowaną przez nauczycielkę języka polskiego i angielskiego – Iwonę Skibę oraz jej klasę 8c, rozpoczął występ solowy Mii Makowskiej z kl. 2b. Uczennica wprowadziła gości w świąteczny nastrój pięknie zaśpiewaną współczesną kolędą. Potem dla kontrastu na scenę wkroczyli tancerze z kl. 8 i wykonali znakomity taniec w stylu musicalowym.

Następnie pojawili się bohaterowie spotkania – Róża i Mały Książę. Tekst Antoine’a de Saint-Exupery’ego znają wszyscy. Dla dzieci jest on piękną baśnią, dla dorosłych powiastką filozoficzną, zawierającą wiele cennych życiowych wskazówek. Każdy więc tego wieczoru mógł znaleźć w prezentowanym programie przesłanie dla siebie. Z pewnością pomogła w tym doskonała gra aktorska. W postać Róży wcieliła się Helena Panfil z kl. 8c, partnerował jej jako Mały Książę Franciszek Pakuła z kl. 6c. Dynamiczny charakter przedstawieniu zapewniły występy taneczne uczniów klas 1c, 2a, 2b i 3b przygotowane pod kierunkiem Włodzimierza Ptaszka oraz wychowawczyń klas – Aleksandry Buchty Galińskiej, Agnieszki Kowalewskiej, Anny Brzezińskiej i Bożeny Maroń. Zachwycały w popisach dzieci nie tylko zgranie i swoboda, ale także piękne stroje przygotowane z pomocą rodziców i otrzymane przez dwie klasy w ramach stypendium dla uczniów zdolnych III edycji Misji Społecznej sklepu Bonna w Piastowie.

Każdego roku mocnym punktem naszych koncertów są solowe występy wokalne. I tym razem wielkie uznanie wzbudziły występy uczniów – Zuzanny Kapusty z kl. 7a, Patrycji Pośpiech z kl. 8c, Michała Rzepińskiego z 6b oraz finałowy występ Zuzi Machery z kl. 6a wraz z chórem szkolnym, który stanowił doskonałe wsparcie dla wykonawców. Grono wokalistów wzmocnili absolwenci naszej szkoły, licealiści – Małgosia Majchrzak i Jan Sadownik.

Jako że nasze imprezy integrują zawsze szkolną społeczność, w gronie wykonawców nie mogło zabraknąć nauczycieli. Solistów, absolwentów i chór przygotował Bogdan Nidzgorski, który czuwał także nad efektami muzycznymi. Duet muzyczny – Renata Pietrzak na pianinie i Łukasz Karpiński na skrzypcach – stworzył liryczną oprawę dla całego koncertu.

Na poetycki, piękny nastrój wieczoru złożył się wysiłek wielu osób. Wspaniałe dekoracje przygotowały Katarzyna Sowińska-Wojtaś, kierownik świetlicy, oraz Justyna Sobolewska. Światłem operował Piotr Kapuściński. Przy przygotowaniu imprezy pracowali ponadto: Mateusz Frączek, Irmina Stanios, Maria Osińska, Tycjan Sikorski oraz wszyscy pracownicy administracji i obsługi SP-1.

Mamy nadzieję, że tego wieczoru udało nam się popatrzeć na siebie sercem. Oby ta sztuka towarzyszyła nam przez cały rok.

Wszystkim twórcom niezapomnianego wieczoru: dzieciom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi serdecznie podziękowała Dyrektor Szkoły Urszula Skrzypczak. Wice Burmistrz Miasta Piastowa, Przemysław Worek złożył podziękowania i wyrazy uznania na ręce Pani Dyrektor.

Był to dla nas bardzo miły wieczór.

Anna Kowalczyk – nauczyciel języka polskiego

 

O naszym koncercie pisze też lokalna prasa (strona 20):

https://www.mocnestrony.com.pl/upload/202002/2020-MS-0276.pdf

 

p. Nidzgorski

p. Skiba

M. Majchrzak

J. Sadownik

Scroll to Top