„Wyjątkowo różnorodni”

3 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie pt. „Wyjątkowo różnorodni”, które poprowadził pan Artur Świercz, znany również jako barierołamacz. Podczas spotkania  mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda życie codzienne osób z niepełnosprawnościami, z jakimi przeszkodami spotykają się każdego dnia oraz jak sobie z nimi radzą. Pan Artur podkreślił, jak ważne jest zachowanie rozsądku na przejściach dla pieszych i czym może się skończyć skakanie do wody na tzw. główkę. Pod koniec spotkania uczniowie mieli okazję spróbować jazdy na wózku, co – jak się okazało – nie jest wcale proste! Warto podkreślić, iż pan Artur jest osobą bardzo aktywną, dla której nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia, o czym świadczy udział w tegorocznym runmagedonie. Dziękujemy za niezwykle ciekawą prezentację i mamy nadzieję do zobaczenia!
Monika Jagiełło
Scroll to Top