Podsumowanie konkursów bibliotecznych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece przez cały październik odbywały się ciekawe akcje i konkursy. Można było posłuchać fragmentów nowości, które znalazły się w naszej bibliotece, obejrzeć wystawę książek zakupionych z funduszy z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wziąć udział w konkursach i rywalizacji na największą liczbę przeczytanych książek. Najmłodsi uczniowie mieli okazję przekonać się, jak dużą frajdę sprawia samodzielne przeczytanie fragmentu książki.

W konkursie czytelniczym na największą liczbę wypożyczeń w Miesiącu Bibliotek Szkolnych pierwsze miejsce zajęła klasa 1b z liczbą wypożyczeń 46, tj. 2,42 książki na jednego ucznia. Tuż za nią znalazła się klasa 1c z liczbą wypożyczeń 36, tj. 2,40 ks./1 ucznia, a podium zamyka klasa 1a z liczbą wypożyczeń 39, tj. 2,29 ks./1 ucznia. Wszystko wskazuje na to, że nasi najmłodsi uczniowie to nowe wspaniałe pokolenie miłośników książek!

W konkursie nagrody otrzymają także uczniowie, którzy wypożyczyli najwięcej książek:

I miejsce – Helena Nurkiewicz (kl. 2b)

II miejsce – Natalia Krzos (kl. 2b)

III miejsce – Kamila Matecka (kl. 1b)

Ranking czytelnictwa był systematycznie aktualizowany na gazetce przy bibliotece, a dla klas 1-4 przedstawiony bardziej obrazowo – w formie listków na drzewie czytelniczym (patrz: galeria). Prawda, że pięknie?

Starsi uczniowie mogli zgłosić się do udziału w konkursie „Słowa w słowie”, który mimo wielu przeciwności i niefortunnych zdarzeń udało się przeprowadzić w 3 turach. Zadaniem uczestników było ułożenie jak największej liczby słów przy użyciu liter, z których zbudowane było hasło główne: w pierwszym tygodniu było to WYPOŻYCZENIA, w drugim – NIEPRZECZYTANE, a w trzecim – POPULARNONAUKOWY. Mistrzami słowa zostali:

kl. IV-VI – Martyna Gabryelska (kl. VI c)

kl. VII-VIII – Natalia Tracz (kl. VII a)

Dyplomy za 2 i 3 miejsce otrzymają także: Ilona Grabowska i Ida Okyne z kl. 7a, Hania Rędzińska z kl. 4a oraz Michał Rzepiński z kl. 6b.

Konkurs recytatorski z twórczości Michała Rusinka zaplanowany dla klas 1-3 odbędzie się w najbliższy piątek 8.11.2019 r.

 

Uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów nieustająco zachęcamy do odwiedzania Biblioteki Szkolnej.

 

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top