Miesiąc Bibliotek Szkolnych – akcje i konkursy

Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy Was do wspólnego świętowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zachęcamy wszystkich do korzystania ze zbiorów biblioteki i do udziału w ciekawych akcjach i konkursach.
„Przerwa z książką” to akcja skierowana do wszystkich zainteresowanych wysłuchaniem fragmentów nowości wydawniczych w naszej bibliotece. Nie trzeba wytężać wzroku – my poczytamy dla Was  Zapraszamy w każdy poniedziałek na pierwszej długiej przerwie (11.30-11.50). Start – 7.10.2019 r.
– Zawsze, a w tym okresie szczególnie, zachęcamy Was do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki. Podobnie jak w zeszłym roku, zrobimy ranking czytelnictwa. Wygrywa klasa z największą liczbą wpożyczeń w październiku, a ponadto 3 uczniów, którzy przeczytają w tym czasie najwięcej książek. Startujemy już w najbliższy wtorek – 1 października!
– Nie byłoby biblioteki, gdyby nie książki. Nie byłoby książek, gdyby nie słowa. Dlatego proponujemy Wam grę językową „Słowa w słowie”. Wszystkich chętnych uczniów z klas 4-8 zapraszamy w 3 kolejne piątki (4,11,18) na pierwszej długiej przerwie (11.30-11.50) z własnym długopisem i otwartym umysłem:) Wygrają ci, którzy wykażą się bogatym słownictwem, szybkością i sprytem. Zadanie będzie polegało na ułożeniu jak największej liczby słów przy użyciu wskazanych liter. Skrupulatnie zliczymy wszystkie punkty i podsumujemy na koniec miesiąca. Pamiętajcie – im więcej razy przyjdziecie, tym większa szansa na wygraną! Pierwsza rozgrywka 4 października.
– Uczniów z klas 1-3 zachęcamy do udziału w konkursie recytatorskim, którego tematem będzie twórczość Michała Rusinka („Wierszyki domowe” do wypożyczenia w bibliotece:)).
– Z najmłodszymi uczniami (klasy 0-1) spotkamy się na wspólnym jesiennym czytaniu – terminy do ustalenia z wychowawcami.

Do zobaczenia w bibliotece!
Magdalena Tarabasz

Scroll to Top