Szkolny Turniej Szachowy już za nami

W ubiegły czwartek 6 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy o Tytuł Mistrza Szkoły. Mistrzowie wyłonieni zostali w następujących kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I, klasy II – III oraz klasy IV – V.

Organizatorami Turnieju były Panie prowadzące zajęcia koła szachowego: Sylwia Kielan, Aneta Wróbel i Beata Piotrowska. Sędziował Pan Krzysztof Góra, sędzia szachowy klasy państwowej. Najliczniejszą grupę stanowili uczestnicy przypisani do pierwszych dwóch z wymienionych kategorii, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas pierwszych – 53 zgłoszenia! Tutaj rozgrywki rozpoczęły się kilka dni wcześniej, a Pani Sylwia miała ręce pełne pracy, by skutecznie wyłonić najlepszych graczy. Do pozostałych dwóch kategorii zgłosiło się 24 zawodników: 3 dziewczynki i 21 chłopców.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z czasem 15 minut na zawodnika. Wyniki można zobaczyć na ChessArb=ter.com, a poniżej podajemy nazwiska najlepszych szachistów w tegorocznych rozgrywkach:

Kategoria klasy 0:

I miejsce – Jan Dąbruś, oddz 0a – Mistrz SP1 w Piastowie

II miejsce – Ryszard Zacharuk, oddz 0b – Wicemistrz SP1 w Piastowie

III miejsce – Jakub Strzelczyk, oddz 0b

Kategoria klasy I:

I miejsce – Taras Hladkyy, kl 1b – Mistrz SP1 w Piastowie

II miejsce – Jan Nowakowski, kl 1a – Wicemistrz SP1 w Piastowie

III miejsce – Paweł Świstak, kl 1b

Kategoria klasy II – III:

I miejsce – Wojciech Galiński, klasa 3a – Mistrz SP1 w Piastowie

II miejsce – Stanisław Kosko, klasa 3a – Wicemistrz SP1 w Piastowie

III miejsce – Dawid Marczak, klasa 2b

Kategoria klasy IV – V:

I miejsce – Franciszek Pakuła, klasa 5c – Mistrz SP1 w Piastowie

II miejsce – Amiran Dąbrowski, klasa 5b – Wicemistrz SP1 w Piastowie

III miejsce – Jan Pakuła, klasa 4d

Zdobyte medale, dyplomy i upominki wręczyła Pani Dyrektor Urszula Skrzypczak, gratulując wszystkim uczestnikom wytrwałości w nauce gry w szachy oraz chęci sprawdzenia swoich umiejętności w turnieju.

Przed nami Międzyszkolny Turniej Szachowy o Tytuł Mistrza Piastowskich Szkół Podstawowych, który również zostanie rozegrany w naszej szkole – „Jedynka” jest organizatorem.

 

Tekst: Beata Piotrowska

Zdjęcia: Sylwia Kielan, Aneta Wróbel, Beata Piotrowska

Scroll to Top