Biblioteka obchodzi Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo, które przygotowuje list do dzieci ze specjalnym przesłaniem. Motto tegorocznej edycji brzmi: „Książki pozwalają nam zwolnić!”.

Nasza biblioteka włączając się w obchody święta zaproponowała uczniom zabawę „Jaka to książka?”, w której zadaniem uczestników jest odnalezienie na terenie szkoły cytatów i podanie tytułów książek, z których pochodzą.  W dniu 3.04.2019 r. dla dzieci z kl. 0a, 0b, 1a i 1b zorganizowane zostały spotkania czytelnicze, podczas których uczniowie obejrzeli ciekawą wystawę książek, rozmawiali o ich autorach i zapoznali się z historią Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci.

Ponadto uczniowie z kl. 5a przygotowali wyjątkową niespodziankę dla młodszych kolegów i koleżanek – inscenizację baśni „Księżniczka na ziarnku grochu” H. Ch. Andersena. Choć biblioteka mieści się w małej sali, udało nam się stworzyć namiastkę prawdziwego teatru. Zachwycone spojrzenia widzów, otwarte buzie i gromkie brawa pozwalają sądzić, że przedstawienie bardzo się podobało. Aktorzy spisali się świetnie, za co należą im się gratulacje i słowa uznania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!

 

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top