Sukcesy religijne naszych uczniów

         W ostatnim czasie otrzymaliśmy wyniki różnych konkursów religijnych.

Dzieci z koła misyjnego prowadzonego przez s. Paulinę oraz katechetki: panią Marzenę Waszczak i panią Martę Bloch zajęły I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci pt. „Moje Kolędowanie Misyjne 2018/19 dzieciom w Burundi i Rwandzie”.

Dzieci w styczniu kolędowały wśród mieszkańców Piastowa a później przygotowały pracę plastyczną.

Maksymilian Skiba uczeń klasy 7a zajął pierwsze miejsce w diecezji Warszawskiej w                                konkursie: „Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży” organizowanego przez siostry Pasjonistki. Maksymilian napisał pracę literacką odnoszącą się do wydarzeń Drogi Krzyżowej Pana Jezusa.

Michał Rzepiński z klasy 5b został finalistą w Archidiecezjalnym Biblijnym Konkursie im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda. W finale brał udział także Kacper Pokropek z klasy VIIIA. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z księgi biblijnej Dzieje Apostolskie.

Uczennice naszej szkoły brały udział i dostały się do finału konkursu XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko” dla uczczenia Konstytucji. Były  to: Zuzanna Machera klasa 5a, Katarzyna Hadała, Antonina Borucka, Helena Nurkiewicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Marta Bloch

recytatorski Konkurs.JPG

konkurs misyjny

Scroll to Top