Wiosna w zerówkach

Choć wiosna zbliżała się do nas wielkimi krokami dzieci nie mogły się jej doczekać. Od kilku dni szukały jej oznak na spacerach i chętnie wymieniały się między sobą spostrzeżeniami na zajęciach. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień – 21 marca czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W sali od rana panowało wielkie poruszenie. Każdy miał na sobie piękne, wiosenne kolory i dzień się stawał coraz bardziej radosny. Obie grupy udały się na spacer sprawdzić czy faktycznie wiosna przybyła. Oglądaliśmy pączki na drzewach, podziwialiśmy zieloną trawę oraz kwiaty, które już wychyliły na dobre swoje kolorowe łebki z ziemi oraz wsłuchiwaliśmy się w przepiękny śpiew ptaków. Cała ziemia budziła się do życia. Po powrocie obie zeróweczki zabrały się za wiosenne prace plastyczne. Dzieciaki z 0 a wykonały piękne kolorowe ptaki z kamieni, które wcześniej pomalowały farbami, a dzieci z grupy 0b wykonały prześliczne kwiatki z plasteliny i patyczków do uszu. Wszystkie prace zdobią gazetkę na szkolnym korytarzu, przypominając wszystkim, że nadeszła wiosna.

Scroll to Top