„Suknia Pani Wiosny” – apel klas młodszych

Dwudziestego pierwszego marca gromadka czarnych kotków zastanawiała się w jakiej sukni w tym roku przyjdzie Pani Wiosna.  Czy będzie ubrana na żółto jak promienie słońca? A może jej suknia będzie zielona jak wyrastająca trawa? Może niebieska jak woda, albo pełna kwiatów? Rozmyślali, rozmyślali, a wiosny jak nie było, tak nie było. Postanowili pójść do mądrej sowy. Ona im powiedziała, że wiosnę widać dookoła,  jeśli dostrzegą ciepłe słońce, zieloną trawę, płynącą wodę w rzece, czy kwitnące kwiaty, wtedy  mogą być pewne, że za tym wszystkim stoi Pani Wiosna.

Kotki wiosnę odnalazły i powitały ją z uczniami klas 0-3  radosną piosenką.

Ta oto krótka inscenizacja  została przygotowana przez uczniów klasy 2b z wychowawcą Anną Brzezińską i nauczycielem rytmiki Włodzimierzem Ptaszkiem.

Anna Brzezińska

Scroll to Top