Sukcesy literackie

W minionym semestrze uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach literackich, podczas których mieli możliwość rozwijania twórczych pasji, pogłębiania zainteresowań, wykazywania się wiedzą oraz kreatywnością. Z radością prezentujemy ich osiągnięcia:

 

W Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moja Niepodległa za 20 lat” tytuły laureatek zdobyły Helena Panfil z kl. 7c oraz Barbara Cierpka z kl. 8a. Opowiadania dziewcząt zostały opublikowane w zbiorze wydanym przez Centrum Edukacji Ego Partum.

 

W powiatowym konkursie  Literacko – Historycznym „Pierwszy Dzień Wolności” I miejsce zajęła Helena Panfil z kl. 7c, II miejsce – Maksymilian Skiba z kl. 7a, a wyróżnienie zdobyła Barbara Cierpka z kl. 8a.

 

W XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji Roku Stanisława Moniuszki uczniowie naszej szkoły również zdobyli nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii album-klasy IV-VI –  III miejsce Natalia Kowalewska

W kategorii plakat – I miejsce Dorota Gawlik, II miejsce Antoni Budnicki,  III miejsce Oliwia Działek i Robert Parol, wyróżnienie Zofia Sadowska

W kategoria opowiadanie klasy VII-VIII i III gimnazjum – I miejsce Helena Panfil.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów polonistycznych.

Iwona Skiba

Scroll to Top