Noworoczna podróż z Nelą przez świat – relacja z Koncertu

Dnia 24.01.2019 r. w naszej szkole już po raz jedenasty odbył się Koncert Noworoczny. To popołudniowe, uroczyste spotkanie  rozpoczęło się od przywitania gości przez dyrektora szkoły p. Urszulę Skrzypczak.

Wśród obecnych znaleźli się:

RoselyneMarty- Attachee ds. współpracy językowej Instytut Francuski, Przemysław Worek-Przewodniczący Rady Miasta w Piastowie, Bernard Adamowicz-Zastępca Burmistrza Miasta Piastowa, Krystyna Mucha-Dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty, Monika Tomaszewska-Wizytator Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty, Marta Dobrzyńska-Dyrektor Centrum Edukacji Obywatelskiej, Marta Krajkowska-Dyrektor Centrum Tańca Wasilewski-Felska, Katarzyna Stępniak-Kierownik Wydziału Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych ORE, Andrzej Jędrzejewski-Jędrzejak-Prezes Zarządu ZNP w Pruszkowie, Łucja Skiba-Członek Zarządu Hala Wola, Urszula Nelken-Dyrektor Centrum Usług Oświatowych Miasta Piastowa, Ks. Maciej Chwarścianek-Proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła, Monika Gromadzińska-Miszczak- Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszkowie, Katarzyna Wiśniewska- Dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Piastowie, Agnieszka Spisacka-Kraciuk- Dyrektor Szkoły Języka Francuskiego dla dzieci Chouette, Beata Zagórska- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie, Małgorzata Bojanowska- Dyrektor Muzeum Dulag, Wanda Przybylak- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Joanna Szczuka- Kierownik Świetlicy Socjoterapeutycznej w Piastowie, Marek Kubicki- Rada Miasta Piastowa, Monika Kwatek- Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, Krzysztof Smolaga- Rada Miasta Piastowa, Robert Madej- Rada Miasta Piastowa, Ewa Witak- Radna Miasta Piastowa, Bolesław Kozłowski- Dyrektor SP-1 w latach 1966-1974, Janusz Płonczyński z żoną Urszulą- absolwent SP-1,Tomasz Krawczyński – absolwent Jedynki, Jolanta Korzeniowska – absolwentka, Magdalena Jurewicz-Szkoła Edukacji PAFW i UW, Hanna Babikowska- Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Piastowie, Regina Radziszewska- Dyrektor Zespołu Szkół w Piastowie, Justyna Zygadło- Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Piastowie, Elżbieta Dawidowicz-dyrektor Przedszkola nr 2 w Piastowie, s. Bogna Kłosowska- Przedszkole Sióstr Franciszkanek, Prezydium Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie: Maria Kacprzak-Rawa, Izabela Korkosz, Ewa Łempicka, Robert Sababady, Przedstawiciele mediów: Panorama Pruszkowska i Mocne Strony ,Katarzyna i Norbert Ługowscy.

Po części oficjalnej  głos zabrała p. Katarzyna Ługowska, która wraz z córką Anią-uczennicą klasy 8a, podziękowała dyrekcji szkoły oraz przedstawicielom instytucji obecnym na koncercie, za  pomoc i wsparcie okazane jej rodzinie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi i wielu wspaniałym inicjatywom, które zainaugurowano dwa lata temu udało się zebrać pieniądze na kosztowną operację. Dziś Ania Ługowska może funkcjonować bez rurki tracheotomijnej.

Motywem przewodnim tegorocznego koncertu była „ Noworoczna podróż z Nelą przez świat”. Nela to nastoletnia bohaterka książek dla dzieci, która wraz z rodzicami podróżuje po świecie i przeżywa niezwykłe przygody.

W przedstawieniu Nela –grana przez uczennicę z kl. 6a Michalinę Dobek zaprasza gości do odwiedzenia wszystkich kontynentów w celu poznania różnych, ciekawych, a czasem niezwykłych tradycji i zwyczajów, związanych z obchodami Nowego Roku na świecie.

Prowadząc konwersację z reporterami, granymi przez Zosię Sadowską z kl.6a i Patryka Drewniaka z kl. 7b, przekazuje informacje na temat zwyczajów noworocznych, m.in.: z Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Hiszpanii, USA, Brazylii, Meksyku, Chin, Japonii, Australii czy Antarktydy.

Oprócz wspomnianej trójki na scenie pojawiają się również postaci tj.:
Anglik Paul-grany przez Dominika Zakrzewskiego z kl. 7b,
Hiszpanka Antonia-czyli Angelika Białkowska z kl. 6b,
Chinka Xiuxiu-grana przez alicję Bogdańska z kl.6b,
Afrykanka Subira-czyli Natalia Tracz z kl. 6a,
Meksykanin Diego- w tej roli Mateusz Opieka z kl. 7b
oraz Polarnik  Andrzej-grany przez Mateusza Wujka z kl. 7b

Wszyscy wymienieni uczniowie należą do Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Warto również wspomnieć o wspaniałych piosenkach zaśpiewanych przez chór szkolny pod dyrygenturą p. Bogdana Nidzgorskiego oraz cudownych tańcach wykonanych przez klasy młodsze pod opieką p. Włodzimierza Ptaszka. Na scenie wystąpiły też dzieci uczęszczające do Szkoły Tańca Wasilewski-Felska, Jaśmina Kaczmarek z kl. 7b w przepięknym tańcu w stylu modern oraz klasa 8b w dwóch tańcach: Belgijka i Macarena pod opieką p. Radosława Korbana.

W tym roku chór szkolny zaprezentował wiele nowych utworów, które niezwykle ubarwiły Koncert Noworoczny. Soliści, tj.: Patrycja Pośpiech, Zuzanna Kapusta i Michał Rzepiński wraz z chórem zaśpiewali piosenki w języku angielskim, włoskim, polskim, japońskim i niemieckim.

Ponadto na scenie została zaprezentowana piosenka francuska w wykonaniu uczniów z kl. 5,6 i 7 pod opieką p. Arletty Pawlik-Pocięgiel i p. Beaty Jorgensen.

Na szczególną uwagę zasługują też popisy taneczne najmłodszych artystów. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu rodziców, którzy zadbali o profesjonalne stroje swoich pociech, na scenie pojawili się Hiszpanie i Hiszpanki z kl. 2a pod opieką p. Iwony Krysińskiej i p. Joanny Sadurek, Chinki i Chińczycy z kl. 1 b pod opieką p. Bożeny Maroń , Afrykanie i dzikie zwierzęta z kl. 2b pod opieką p. Anny Brzezińskiej  oraz Kowboje i Kowbojki z kl. 1 a pod opieką p. Agnieszki Kowalewskiej.

Warta podkreślenia jest również postać smoka chińskiego, wykonana przez nauczycieli świetlicy oraz przez p. Katarzynę Wojtaś. Taniec smoka wykonali chłopcy z kl. 6b.

Organizacja takiego przedsięwzięcia wymagała również wsparcia wielu innych osób, do których należą: p. Justyna Sobolewska, p. Krzysztof Paradowski, p. Piotr Kubacki, p. Piotr Kapuściński, P. Alina Lewczuk, p. Maksym Jaskólski, p. Ewa Witak, a także pracownicy sekretariatu i obsługi.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów, którzy tradycyjnie stanęli na wysokości zadania. Wszystkie występy były wspaniałe i zaprezentowane z niezwykłym zaangażowaniem.

Cieszymy się, że aż tylu gości, rodziców, dziadków i uczniów mogło przeżywać z nami te chwile. Życzymy wszystkim Państwu Szczęśliwego Nowego 2019 roku. Do zobaczenia za rok!

Katarzyna Sowińska-Wojtaś

Posłuchaj wybrane utwory z Koncertu:

1. Auld Lang Syne

2. Akatombo

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: zobacz

Scroll to Top