Spotkanie z autorem Łukaszem Wierzbickim

13 grudnia gościliśmy w naszej szkole Łukasza Wierzbickiego podróżnika, autora książek dla dzieci. W spotkaniach z pisarzem uczestniczyli uczniowie z  oddziałów przedszkolnych , edukacji wczesnoszkolnej oraz  klas IV i V. Autor bardzo ciekawie opowiadał o swojej twórczości, która w większości opisuje prawdziwe historie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali naszego gościa przedstawiającego  niezwykłe przygody   bohaterów swoich  książek takich  jak : „ Machiną przez Chiny”, „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek” oraz odbyli podróż przez świat słowiańskich mitów  z  książką „Drzewo”. Łukasz Wierzbicki w czasie wszystkich czterech spotkań  zapraszał dzieci do wspólnej zabawy podczas której z ochotą wcielali się w rolę bohaterów.  Można było również nabyć książki i uzyskać autograf. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie spotkań.

 

Maria Zielińska

Scroll to Top