Warsztaty „Mirabelka historia kiełkująca w 100licy”

Warsztaty organizowane przez Bibliotekę przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie były skierowane do uczniów klas piątych. Podczas tych zajęć uczestnicy poznali ogólny temat i przesłanie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza. Uczniowie obejrzeli film z autorem książki, wysłuchali jej fragmentów dotyczących życia przed wojną, a także opisujących getto i postać Ireny Sendlerowej, zapoznali się również z mapą miejsc, w których dzieje się akcja, i porównali ją z aktualnym wyglądem miasta. Uczestnicy warsztatów podjęli dyskusję na temat tego, czym było getto i jak wyglądało życie ludzi w takim miejscu. Najwięcej emocji wzbudziła działalność Ireny Sendlerowej. Na jej przykładzie uczniowie wskazali, czym jest postawa godna naśladowania, co jest w życiu ważne i jak należy postępować. W odniesieniu do pozostałych bohaterów książki omówione zostało poczucie własnej tożsamości narodowej i postawa patriotyczna. Podsumowaniem warsztatów było wykonanie przez grupy uczniów prac plastycznych. Ich tematem przewodnim było hasło: „Z czego my Polacy możemy być dumni?”.

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top