Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku tradycyjnie obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym czasie nasza Biblioteka zorganizowała dla uczniów wiele ciekawych akcji i konkursów – każdy mógł znaleźć coś dla siebie i włączyć się do zabawy. Wychowawcy klas młodszych odwiedzali nas ze swoimi podopiecznymi i wspólnie z Plastusiem poznawaliśmy przybory szkolne z czasów naszych pradziadków, rozmawialiśmy o emocjach, robiliśmy zakładki do książek i poskramialiśmy potwory.

A jak przebiegały konkursy?

Najmłodsi uczniowie zasypali nas wspaniałymi pracami plastycznymi przedstawiającymi ulubionych bohaterów książkowych. Wybór był bardzo trudny, ale ostatecznie udało nam się przyznać trzy główne nagrody i jedno wyróżnienie.

Prace nagrodzone:

– Helena Nurkiewicz, kl. 1B

– Julia Ciąćka, kl. 1B

– Norbert Maciejek kl. 1B

Praca wyróżniona:

– Emilia Dziemiańczyk, kl. 3A

 

Skierowany do uczniów klas starszych konkurs na najlepsze hasło promujące czytelnictwo i korzystanie z biblioteki szkolnej okazał się nie lada wyzwaniem, ale i tu nie zabrakło pomysłów i inwencji twórczej naszych podopiecznych. W podsumowaniu za najlepszą pracę uznałyśmy wiersz Michała Rzepińskiego z kl. 5B.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs czytelniczy dla wszystkich klas, w którym brane były pod uwagę wypożyczenia książek w Miesiącu Bibliotek Szkolnych. W zaciętej walce o pierwsze miejsce wygrała klasa 1A z liczbą wypożyczeń 108, tj. 4,1 książki na jednego ucznia. Na drugim miejscu znalazła się klasa 3A z liczbą wypożyczeń 68, tj. 3,2 ks./1 ucz., a podium zamyka klasa 5B z liczbą wypożyczeń 39, tj. 1,9 ks./1 ucznia. W konkursie nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy wypożyczyli najwięcej książek:

I miejsce: Kinga Sababady, kl. 5B – 25 książek

II miejsce: Jakub Korkosz, kl. 1A – 18 książek

III miejsce: Hania Sababady, kl. IIA – 13 książek

 

Najwięcej emocji wzbudzał jednak konkurs „Budujemy słowa”, który odbywał się cyklicznie w każdy piątek października. Zadaniem uczestników było ułożenie jak największej liczby słów przy użyciu liter, z których zbudowane było hasło główne: w pierwszym tygodniu było to: BIBLIOTEKOZNAWSTWO, w drugim: MULTIMEDIALNY, a w ostatnim: NIEPODLEGŁOŚĆ. Najlepsi uczestnicy z klas IV-VI zdobyli odpowiednio:

I miejsce: Natalia Tracz, kl. 6A – 154 pkt

II miejsce: Tymoteusz Koziarek, kl. 6A – 88 pkt

III miejsce: Michał Rzepiński, kl. 5B – 73 pkt

W klasach starszych (VII-VIII) czołówka przedstawia się następująco:

I miejsce: Natalia Stosio, kl. 8A – 211 pkt

II miejsce: Kacper Pokropek, kl. 8A – 138 pkt

III miejsce: Emilia Olech, kl. 8A – 96 pkt

Uczestnikom wszystkich konkursów dziękujemy za udział, laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów nieustająco zachęcamy do odwiedzania Biblioteki Szkolnej.

 

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top