„Dzień Głośnego Czytania” „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

23 października klasy I-III świętowały w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Inspiracją stał się dla nas konkurs edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodzików”.

W świat słodziaków wprowadziły nas Panie Dyrektor Urszula Skrzypczak i Jolanta Kaliściak. Dzieci wysłuchały opowiadań o przygodach Sowy Zosi i Jeża Jerzyka. Podsumowaniem udziału w akcji  było losowanie słodziaków dla każdej klasy .

Wcześniej podczas zajęć z wychowawcami odbyły się czytelnicze spotkania, podczas których czytane były fragmenty książki „Gangu Słodziaków”. Uczniowie wzięli również udział   w konkursie plastycznym  „Nowe przygody Gangu Słodziaków”. Uczniowie klas I – rysowali swoje historie, uczniowie klas II – tworzyli komiksy , uczniowie klas III – pisali teksty  z elementami rysunków. Spotkanie ze słodziakami było fajną  czytelniczą przygodą!

 

Iwona Krysińska

Scroll to Top