Międzynarodowy Dzień Kropki  w naszej szkole.  

14 września uczniowie klas młodszych po raz pierwszy wzięli udział  w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi   i zabawy.

Udział szkoły w tym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności.

Kropki królowały na ubraniach nauczycieli oraz uczniów. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka.

W tym dniu w każdej klasie odbyły się zajęcia, na których wspólnie oglądaliśmy film przedstawiający niesamowitą  historię Vashti. Opowieść ta  posłużyła nam jako temat do rozmów, które miały na celu uzmysłowić uczniom, że każdy z nas posiada jakiś talent.

Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką. Każda z klas otrzymała kropki jednego koloru, zadaniem uczniów było jak najpiękniejsze ozdobienie swoich kropek.  Na koniec wszystkie kropki zamieniły się  w jedną wielką kolorową kropkę, która zawisła na gazetce koło biblioteki.

Dzień Kropki sprawił radość zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.

 

Anna Brzezińska

      

Scroll to Top