Zakończenie roku szkolnego – fotogaleria

22 czerwca – to dzień, na który czekała cała społeczność „Jedyneczki”. Już od rana gorąca atmosfera przypomniała wszystkim, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. Zakończenie roku szkolnego 2017/2018  tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 08.00. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły. Po powitaniu, wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, krótkie przemówienia wygłosili kolejno: pani dyrektor Urszula Skrzypczak, przewodnicząca Rady Rodziców Angelika Dalecka oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Kapusta i Alicja Bogdańska. Następnie pani dyrektor, wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody i dyplomy dla uczniów kl. IV-VII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem. Pozostali uczniowie swoje świadectwa otrzymali później z rąk swoich wychowawców. Pani dyrektor wręczyła również wyróżnienia uczniom I etapu edukacyjnego i przyznała tytuł „Najlepszego Ucznia” klasy III z poszczególnych edukacji (polonistycznej, matematycznej i językowej (j. angielski). Tytuł ten otrzymali:

 

Klasa IIIA

Aleksandra Machera – edukacja polonistyczna

Izabela Krzemińska – edukacja matematyczna

Michał Korsak – edukacja językowa

 

Klasa IIIB

Michał Zakrzewski – edukacja polonistyczna i matematyczna

 

Klasa IIIC

Bartosz Seroczyński – edukacja polonistyczna

Franciszek Dudka – edukacja matematyczna

 

Klasa IIID

Julia Gładka – edukacja polonistyczna

Mikołaj Niełaczny – edukacja matematyczna

Milena Kacprzak – edukacja językowa

 

Pani dyrektor Urszula Skrzypczak uhonorowała również rodziców wspierających działania dydaktyczno-wychowawcze Szkoły, wręczając im Listy Gratulacyjne.

W tym roku  Nagrodę Burmistrza Miasta Piastowa za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowa postawę otrzymali następujący uczniowie: Jan Gwiazda, Barbara Gwiazda oraz Helena Panfil z klasy VIc.

 

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Scenariusz przygotowała pani Elżbieta Furmaniak-Kurczak w konsultacji z p. Bogdanem Nidzgorskim. Był to montaż słowno-tanaczno-muzyczny, oparty na motywach „Bajki o rybaku i złotej rybce”. Partie taneczne zaprezentowali uczniowie klas młodszych: 2A (wychowawca p. Aneta Wąsowska) oraz 3C (wychowawca p. Agnieszka Kowalewska) pod kierunkiem p. Włodzimierza Ptaszka. Piosenkę „W moim magicznym domu” wykonała Gabrysia Guzewicz z klasy VC (a właściwie już VIC). Prezentację instrumentalną na gitarze elektrycznej przygotował Kuba Królak z klasy VB (a właściwie VIB). Pozostałe partie muzyczne wykonał chór pod batutą nieocenionego p. Bogdana Nidzgorskiego. Nie mogło oczywiście zabraknąć piosenki pt. „Do widzenia, do zobaczenia”, która jak co roku wywołała aplauz i ogromne emocje u wszystkich.

 

Wszystkim życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku!!!

Włodzimierz Robert Śmieciński.

Scroll to Top