„Cukierkowa dieta”- przedstawienie dla dzieci z przedszkola

Dnia 13 czerwca 2018 roku oddziały przedszkolne z naszej szkoły wystąpiły w przedstawieniu  pt. „Cukierkowa dieta”, promującym zdrowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych. Z tej okazji zaproszone zostały do szkoły dzieci pięcioletnie z przedszkola przy ul. Godebskiego w Piastowie. Mali aktorzy przedstawili historię Michasia, który uwielbiał jeść cukierki i postanowił przejść na cukierkową dietę. Na samym początku był bardzo zadowolony ze swojego pomysłu lecz z czasem zaczął narzekać na ból brzucha, zmęczenie i złe samopoczucie. Tęsknił bardzo za prawdziwym pysznym obiadem, za warzywami i owocami. Finalnie chłopiec zrozumiał, że samymi słodyczami nie zaspokoi się głodu i obiecał się poprawić. Na koniec przedstawienia uczniowie wspólnie zaśpiewali i zatańczyli „Hymn Świeżaków” prezentując przy tym walory poszczególnych warzyw i owoców. Wszyscy włączyli się do wspólnej zabawy. Piosenka wprawiła występujących i przybyłych gości w radosny nastrój. Podsumowaniem przedstawienia było przemówienie Pani Dyrektor Urszuli Skrzypczak, która podziękowała gościom za przybycie na występ, a uczniom i wychowawcom z oddziałów przedszkolnych za jego przygotowanie. Ogromne podziękowania zostały złożone na ręce Dyrektor Przedszkola Pani Danuty Rusak za zorganizowanie na terenie naszej szkoły wystaw dotyczących różnych rodzajów niepełnosprawności i przybliżenie nam ich charakterystyki. Podczas całego przedstawienia panował radosny nastrój, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Joanna Sadurek

Sylwia Kielan

Scroll to Top